CHCEM PODPORIŤ UČITEĽOV v ich boji CHCEM POMÔCŤ ZDRAVOTNÝM SESTRÁM
SOM UČITEĽ a potrebujem pomoc

Otvorený list rodičom, pedagógom, pracovníkom v školstve, študentom a donorom

Milí bojovníci za našu lepšiu spoločnosť,
rodičia, pracovníci v školstve, študenti a donori!

V prvom rade Vám patrí moje hlboké poďakovanie. Za to, čo robíte počas týchto dní. Obdivujem Vás, akí ste odvážni.

Milí rodičia,
Vám ďakujem za Vašu podporu, ktorú smerujete učiteľom svojich detí. Za to, že rozumiete, prečo štrajkujú. Za Vaše pochopenie pre to, čo robia. Za Vašu trpezlivosť. Za Vašu podporu, aby vydržali tak dlho, ako bude treba, aby pre Vaše deti vybojovali lepšie podmienky v školstve. V prvom rade bojujú za Vaše deti. Aby dostali najlepšie vzdelanie a mohli v budúcnosti mať možnosť získať lepšiu prácu, lepší príjem a prístup k ľahšiemu životu. Aby mali Vaše deti raz dostatok financií a podmienky na to, založiť si svoje vlastné rodiny a potešiť Vás vnúčatami. Nezabudnite vyjadriť svoju podporu práve Vašej učiteľke. Po Vašom dieťati ste jej najbližšia rodina vy, milí rodičia. Potrebuje Vašu podporu, potrebuje vedieť, že za ňou stojíte a rozumiete, prečo bojuje za lepšiu budúcnosť pre Vaše dieťa. Zavolajte jej, napíšte smsku, email alebo si nájdite pár minút a zabehnite za ňou osobne.

Vám, milí pedagógovia,
ďakujem za Vašu odvahu a výdrž. Denne s mnohými z Vás komunikujem. Viem, aký neskutočný tlak na Vás vyvíjajú predstavitelia vlády, zástupcovia „veľkých“ odborov, predstavitelia zriaďovateľov škôl. Verte mi, chcú Vás len zastrašiť, oslabiť a rozbiť. Vy zostaňte jednotní, my Vám všetci veríme a podporujeme Vás v tom, čo robíte a za čo bojujete. Bojujete za zmenu pomerov v školstve, ale aj v spoločnosti. Ľudia už majú dosť arogancie moci. Majú dosť Vášho ponižovania a spôsobov, akými s Vami jednajú. Denne dostávam desiatky emailov a telefonátov. Prichádzajú stovky darov od donorov s jediným odkazom. Aby ste vydržali a dokončili zmenu. Podporuje Vás verejnosť, podporujú Vás známe osobnosti, podporujú Vás študenti, vysokoškolskí pracovníci a postupne sa pridávajú miestni politici – zastupiteľstvá prijímajú uznesenia o vyjadrení podpory štrajkujúcim sestrám a učiteľom v ich aktivitách. Toto všetko sú signály, že vo Váš boj vkladáme všetci svoju vieru. Vieru, že prinesiete zmenu a že vybojujete spoločenskú zmenu, po ktorej všetci túžime.

Pre Vás, milí študenti,
mám jediný odkaz. Stojte za svojmi učiteľmi. Podporujte ich, povedzte im, že Vám záleží na tom, čo pre pre Vás počas týchto dní robia. Pre učiteľov ste práve Vy ich najblžšia rodina. Trávia s Vami celé dni, učia Vás slobodne myslieť, ísť si za svojím cieľom a dosiahnuť to, po čom sami túžite. Zbaliť sa a ísť do zahraničia umývať riady, hoc aj za lepší plat, utiecť a opustiť Vašich najbližších nie je Vaša budúcnosť. Sám som rok strávil v zahraničí a vrátil som sa späť domov, lebo miesto, kde chcem žiť je Slovensko. Nikde to nie je ideálne, všade treba denne bojovať. S jedným rozdielom. Tu ste doma, tu máte zázemie, svojich blízkych, ktorí sú vždy pripravení Vás podporiť. V zahraničí budete na všetko samučičkí sami. Verte mi, je to nesktočne ťažké nájsť vieru ráno vstať a začať ďalší ťažký deň. Všetci moji priatelia, ktorí žijú v USA, Nemecku, Veľkej Británii v hĺbke srdca netúžia po ničom inom, len po návrate domov, medzi svojich. Pomôžte preto svojim učiteľom vybojovať zmenu, ktorá umožní, aby sa Slovensko stalo krajinou, v ktorej má zmysel žiť, pracovať a zostarnúť. Pošlite svojej učiteľke správu, email alebo jej to rovno povedzte, že ju podporujete v štrajku a že veríte, že sa jej to podarí. A hovorte jej to každý jeden deň. Robia to v prvom rade pre Vás, aby ste tu Vy mohli prežiť lepší život.

A na záver, milí moji donori,
som Vám neskutočne vďačný za to, ako ste pripravení našich učiteľov podporovať. Podporovať koľko to bude treba a do poslednej minúty. Mnohí ste ochotní ísť do mínusu len preto, aby ste mohli učiteľom pomôcť vybojovať spoločenskú zmenu, po ktorej všetci túžime a na ktorú už dlhé roky čakáme. Sami vidíte, aké sú učiteľky skromné, požiadajú si 300 eur a rozdelí si ich to päť, aby zostalo dosť aj pre iné. Toto sú naši hrdinovia, naše vzory, z ktorých správania si máme zobrať príklad, zaslúžia si našu úctu. Podporujme ich denne a neustále. Určite poznáte nejakého učiteľa vo vašom okolí, ktorý Vás pred rokmi učil alebo učí Vaše deti. Napíšte mu, že ho podporujete a že za ním stojíte, pošlite mu smsku alebo zavolajte. Choďte za ním na minútku. Bude Vám za to nekonečne vďačný. Navždy a úprimne.

Podporme svojich učiteľov, v prvom rade morálne a ak to bude možné, aj finančne. Utvrďme ich vo viere, že to robia pre nás všetkých, pre našu lepšiu spoločnosť. Spoločnosť šikovných ľudí, kde nemajú svoje miesto praktiky zastrašovania, vydierania, korupcia, škandály a podvody.

Vás, milí učitelia, vyzývam, vráťte sa do štrajku a dokončite zmenu, ktorú ste začali.

Všetci za Vami stojíme a podporujeme Vás! Zmena je na dosah!

Miroslav Pagáč
iniciátor výzvy
4. februára 2016
pomoz@pomoz.sk
www.pomoz.sk
+421904566570

Aktuálny stav

Doteraz sa nám spoločne podarilo darovať

61 189.59 €

Ďakujeme, ste skvelí!

Suma zúčtovaná na transparentný účet:

61 189.59 €

Čo znamená tento rozdiel?

Ak vás zaujímajú podrobnosti, pozrite na:

Najrýchlejšie informácie získate na fanpage

Ako môžem pomôcť?

  • Finančným príspevkom na stránke Chcem pomôcť
  • Zdieľaním tejto stránky vo svojom facebookovom profile
  • Sledovaním informácií na facebookovej stránke výzvy
  • Prihlásením sa do odberu noviniek prostredníctvom formulára nižšie

Chcem byť informovaný

Uvedením vašej emailovej adresy sa prihlásite k odberu noviniek z výzvy Pomôž svojmu učiteľovi

Prihlásiť sa k odberu noviniek